پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

11:19:34 AM 1402 / 01 / 08
 

خدمات و تسهیلات اداره رفاه دانشجویی

  توّجه : کلیه تسهیلات ارائه شده براساس مقررات و آئین نامه های صندوق رفاه دانشجویان بوده و در قبال ارائه اصل تعهد محضری دانشجویان به همراه کپی حکم کارگزینی ضامن کارمند یا کپی پروانه کسب ضامن دارای شغل آزاد می باشد.
    وام تحصیلی و مسکن:
    ثبت نام از کلیه دانشجویان روزانه متقاضی و افتتاح شماره حساب مربوطه جهت واریز وام براساس اطلاعیه های صادره از این اداره
    ۱-میزان وام تحصیلی در نیمسال اول ،دانشجویان مجرد: ۵.۸۵۰.۰۰۰ ریال و متاهل۱۳.۵۰۰.۰۰۰ریال و در نیمسال دوم دانشجویان مجرد: ۷.۱۵۰.۰۰۰ ریال و متاهل۱۶.۵۰۰.۰۰۰  ریال میباشد .
    ۲-میزان حق اولاد ماهیانه به ازای هر فرد ۴۰۰.۰۰۰ ریال (حداکثر تا سه فرزند)
    ۳-میزان وام مسکن، اختصاصی دانشجویان ( غیر خوابگاهی) نیمسال اول مجردی ۵.۶۲۵.۰۰۰ و متأهلی ۱۱.۷۰۰.۰۰۰ریال نیمسال دوم مجردی۶.۸۷۵.۰۰۰  ریال و متأهلی ۱۴.۳۰۰.۰۰۰ریال میباشد .

   تذکر: به تمامی وام های دریافتی ۴ درصد کارمزد تعلق می گیرد .

    وام ضروری :
    ۱-وام ضروری به دانشجویان دوره روزانه که در نتیجه رویدادها با مشکل مالی روبرو می شوند، برای یک نوبت و به شرط گذشت یکسال از شروع تحصیل به شرح زیر  پرداخت می گردد.

    - دکتری عمومی،کاردانی، کارشناسی ناپیوسته،کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته مبلغ ۶.۰۰۰.۰۰۰ریال
    -  دکترای ph.d  و تخصص (دستیاران) مبلغ  ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال   
      ۲-علاوه بر وام ضروری عادی ؛ به رتبه های اول تا سوم مسابقات سراسری قرآنی،فرهنگی, ورزشی ، علوم پایه و کارورزی و.... صرفاً یکبار  در هر مقطع مبلغ ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال  نیز پرداخت می گردد.
    ۳- به متقاضیان نهایی حج عمره و زیارت عتبات، مبلغ ۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال پرداخت می گردد

    ودیعه مسکن :
    ۱- ودیعه مسکن به دانشجویان متأهل دوره روزانه که در محل سکونت خانواده نبوده و یا در خوابگاههای دانشجویی سکونت نداشته باشند و اجاره نامه معتبر دارای کد رهگیری ارائه نمایند؛ در طول هر مقطع تحصیلی فقط برای یکبار پرداخت می گردد.
    - مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای عمومی ۹۰.۰۰۰.۰۰۰ریال
    - مقاطع تکمیلی (کارشناسی ارشدph.d,ودستیار ی) ۱۲۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
    ۲- وام ودیعه فقط به یکی از زوجین دانشجو پرداخت می گردد          
    ۳- دانشجویانی که ودیعه مسکن دریافت نموده اند، می بایست در صورت اتمام اجاره و یا پایان تحصیل مبلغ ودیعه دریافتی را عیناً (به صورت یکجا) به شماره حساب ۴۰۰۷۳۵۲۳ نزد بانک تجارتبه نام صندوق رفاه دانشجویان گروه پزشکی واریز نمایند.


    وام شهریه دانشجویان شهریه پرداز :

    دانشجویان شهریه پرداز متقاضی وام مذکور ضمن ارائه تعهد محضری مربوطه و تکمیل فرم وام می توانند شهریه هر ترم را بصورت وام درخواست نمایند.
    ۱-دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تا مبلغ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ریال در ۴نوبت،هرنوبت حداکثرمبلغ ۲.۵۰۰.۰۰۰ ریال–مقطع کارشناسی پیوسته تا مبلغ۵۶.۰۰۰.۰۰۰ ریال در ۸ نوبت،هرنوبت حداکثرمبلغ ۷.۰۰۰.۰۰۰ ریال- مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته تا مبلغ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال در ۴ نوبت،هرنوبت حداکثرمبلغ ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال- مقطع دکترا تا مبلغ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال در ۵ نوبت،هرنوبت حداکثرمبلغ ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

    ۲- وام شهریه فقط به حساب آموزش کل دانشگاه واریزمی گردد.

    ۳- نحوه بازپرداخت وام شهریه بصورت اقساط و شش ماه بعد از فراغت از تحصیل می باشد.

      تذکر : (به دانشجویانی که فاقد سند تعهد محضری باشند، هیچ گونه وامی پرداخت نمی شود.)
  

    کمک هزینه خاص:

    پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون ریال وام بلاعوض به دانشجویان حادثه دیده در بلایای طبیعی، سوانح و تصادفات، مبتلایان به بیماری های خاص و پر هزینه و موارد مشابه با تشخیص ریاست صندوق رفاه

    اجاره بهای خوابگاهها :

    میزان اجاره بهای خوابگاههای دانشجویان مجرد بدین شرح می باشد:

ردیف

ظرفیت اتاق هزینه ماهیانه ردیف ظرفیت اتاق هزینه ماهیانه
۱ ا نفره ۷۸۳.۰۰۰ ۱ ۶ نفره ۴۶۹.۰۰۰
۲ ۲ نفره ۷۲۸.۰۰۰ ۲ ۷ نفره ۴۴۹.۰۰۰
۳ ۳ نفره ۵۷۷.۰۰۰ ۳ ۷ نفره ۴۰۳.۰۰۰
۴ ۴ نفره ۵۳۶.۰۰۰ ۴ ۹ نفره ۳۶۰.۰۰۰
۵ ۵ نفره ۵۰۳.۰۰۰ ۵ بیش از ۹نفر ۲۰۲.۰۰۰
    ضمنا میزان اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویان مجرد که به دلیل طولانی شدن مدت تحصیل متقاضی استفاده از خوابگاه می‌باشند تا سقف ۳ نیمسال تحصیلی در صورت ظرفیت خوابگاهی مازاد و به صورت نقدی در ابتدای هر نیمسال تحصیلی به شرح ذیل تعیین می‌گردد.

نیمسال اقامت اضافی

درصد افزایش اجاره بها

اول

۵۰ درصد

دوم

۱۰۰ درصد

سوم

۱۵۰ درصد  
  


 

 

 

 

    بیمه حوادث دانشجویی :

    تمامی دانشجویان از زمان قبولی در دانشگاه  تا هنگام فراغت از تحصیل توسط دانشگاه بدون قید زمان و مکان تحت پوشش بیمه حوادث بوده که با انعقاد قرارداد با شرکت مربوطه کارت بیمه با اطلاع رسانی قبلی در اختیار هر دانشجو قرار می گیرد.

    امور مربوط به دانش آموختگان:

    •صدور فرمهای تسویه حساب و فیش های بازپرداخت : کلیه دانشجویان در زمان فراغت از تحصیل موظف به مراجعه به این واحد بوده تا وضعیت بدهی آنها مشخص گردد.

         در صورت وجود هرگونه سئوال یا ابهامی جهت ارائه تسهیلات دانشجویی، به واحد اداره رفاه دانشجویی دانشگاه واقع در دانشکده پزشکی مراجعه نمایید.

    شماره تلفن اداره رفاه دانشجویی : ۲۵- ۰۳۱۵۵۵۴۰۰۲۱  داخلی ۳۵۴۷

    تلفکس: ۰۳۱۵۵۵۶۰۰۰۲

   با عنایت به اینکه ادارات رفاه دانشجویی علوم پزشکی سراسر کشور تحت نظارت صندوق رفاه دانشجویان –گروه پزشکی می باشند؛ لذا کلیه دانشجویان جهت اطلاع از وضعیت بدهی خود در هر مقطع و همچنین آگاهی از کلیه قوانین و مقررات و آئین نامه های رفاهی می توانند با آدرس و ایمیل های زیر مکاتبه و یا از سایت مربوطه بهره مند گردند.

        آدرس پست الکترونیکی صندوق رفاه دانشجویان
Sanduq@yahoo.com
        آدرس وب سایت جهانی صندوق رفاه دانشجویان WWW.srd.ir
        پست الکترونیکی اداره رفاه دانشجویان دانشگاه refah@kaums.ac.ir

        شماره تلفن صندوق رفاه وزارت بهداشت: ۸۴۲۱۲۳۰۰ - ۰۲۱
        شماره دورنگار(فکس)صندوق رفاه وزارت بهداشت : ۸۸۹۴۰۴۰۶ - ۰۲۱
        آدرس : تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از تقاطع طالقانی – نبش کوچه گیلان – پلاک ۵۷۹- کد پستی ۱۵۹۳۶۳۳۵۴۳ صندوق پستی ۱۳۱۳/۱۵۸۱۵ (جهت ارسال پیشنهادها)

 


آخرین به روزرسانی:سه شنبه 20 شهریورماه  1397

   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر