پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

7:56:11 AM 1397 / 04 / 03
 
اخبار معاونت

معاونت دانشجویی فرهنگی/پشت مرزهای سوریه چه خبر است؟/دلخراش‌ترین جنایت در سوریه + فیلم و عکس

پشت مرزهای سوریه چه خبر است؟/دلخراش‌ترین جنایت در سوریه + فیلم و عکس

آیت‌الله مکارم شیرازی: درگیری‌های سوریه به نوعی جنگ احزاب است.
قم - خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید گفت: در حال حاضر کشورهای مختلفی دست به دست هم دادند و می‌خواهند نظام سوریه را ساقط کنند و این همان جنگ احزاب است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی بعدازظهر شنبه در ادامه تفسیر سوره احزاب که در شبستان بزرگ امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به آیه نهم این سوره که سرآغاز بیان جنگ احزاب است اظهار داشت: در سوره احزاب 17 آیه به جنگ احزاب اشاره شده است.

وی با اشاره به دلیل نامگذاری جنگ احزاب گفت: تمام طایفه‌ها و قبایل عرب که مخالف اسلام بودند دست به دست هم دادند و می‌خواستند اسلام را از بین ببرند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: این جنگ احزاب در تاریخ ممکلت ما تکرار شده و هنگامی که در جنگ تحمیلی صدام به ما حمله کرد نشان داد که این تنها جنگ عراق علیه ایران نبود بلکه آمریکا، اسرائیل، برخی کشورهای عربی اقدام به ارائه اطلاعات و نیرو و سلاح به عراق کردند.

به گفته آیت الله مکارم شیرازی محرک جنگ احزاب قبیله یهود بود و تحریک کننده صدام برای جنگ علیه ایران هم صهیونیست‌ها بودند که خوشبختانه هر دو جنگ به پیروزی جبهه حق منجر شد.

وی اغتشاشات سوریه و مداخلات کشورهای خارجی در برپایی این جنگ را نوعی جنگ احزاب دانست و گفت: الان جنگ احزاب دیگری در جریان است و سوریه خواهان اصلاحات است اما اسرائیل، آمریکا، انگلیس، ترکیه، عربستان صعودی و قطر دست به دست هم دادند و جنگ احزاب جدیدی راه انداختند و در ماه رمضان این همه کشتار می‌کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: ان شاء الله در این جنگ احزاب همگی آنها ناکام خواهند شد و امیدواریم خداوند کمک کند که این اغتشاشات تمام شود و سوریه دست به اصلاحات بزند و مردم از این وضعیت نجات یابند.

این مرجع تقلید تاکید کرد: در اخبار آمده است که 50 هزار نفر از مردم سوریه مسلح شدند و در مقابل اشرار که همه دنیا می‌دانند از کجا تغدیه شدند ایستادگی می‌کنند. خبرها و لینک های مرتبط:
(جهت مشاهده لینک ها اینترنت خود را فعال کنید) 

ساعت : 14:36 -  روز  : چهار شنبه  - 18 /  5 / 1391 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :22579

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر