پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

1:04:27 PM 1402 / 01 / 08
 
اخبار معاونت

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد؛

نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران و کارشناسان تربیت بدنی منطقه مرکزی

به گزارش مفدا کاشان، دکتر حمیدرضا گیلاسی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به میهمانان و تبریک ایام اله فرخنده دهه فجر، اشتغال به ورزش را از نعمت‌های خوب خداوند دانست.

وی ارتباط ورزش با سلامت روحی و جسمی و ایجاد نشاط و مراقبت از افراد سالم و پشگیری از ابتلا به بیماری را نوعی عبادت عنوان کرد.

گیلاسی، همچنین ترغیبب و ایجاد انگیزه در افراد برای روی آوردن به ورزش، مشکلات فرهنگی موجود و نوع آموزش در دانشگاه‌های علوم پزشکی را از سختی‌های جذب دانشجویان به امر ورزش بیان کرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، هم‌فکری و هم‌اندیشی برای برنامه‌ریزی جهت مشارکت حداکثری دانشجویان و کارکنان به ورزش را از اهداف این نشست عنوان کرد.

در ادامه برنامه محمدرضا ساده، دبیر منطقه مرکزی دانشگاه‌های علوم پزشکی، ضمن تقدیر از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، خلاصه‌ای از عملکرد دانشگاه شهید صدوقی یزد برای حضار بیان کرد.

وی همچنین از راه‌اندازی مرکز سلامت اعضای هیئت علمی و کارکنان در دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد.

ساده، تصریح کرد: با راه‌اندازی این مرکز توانستیم نقش تحرک بدنی را در سلامت و نشاط افراد به طور ملموس نشان دهیم .

در ادامه این نشست، مدیران و کارشناسان تربیت بدنی هر کدام از دانشگاه‌ها به صورت جداگانه عملکرد  و پیشنهادات خود را ارایه دادند.

ساعت : 14:13 -  روز  : سه شنبه  - 17 /  5 / 1396 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :1999

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر