پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

10:00:19 AM 1398 / 03 / 27
 
اخبار معاونت

با حضور دکتر محمد مهدی بحرالعلوم :

از مقام آوران کشوری و دانشگاهی بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت تجلیل شد

کرسی تلاوت و آیین تقدیر از مقام آوران دانشگاه در بیست و یکیمن جشنواره قرآن و عترت دانشگاههای علوم پزشکی کشور با حضور دکتر محمد مهدی بحر العلوم رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاد حاج حمید شاکرنژاد، مسئولین شهری، دانشگاهی و فعالان قرآنی روز شنبه 11 دیماه در خانه تاریخی نگین برگزار شد.

دکتر محمد مهدی بحرالعلوم در آیین تقدیر از برگزیدگان قرآنی دانشگاه ضمن تقدیر از دانشگاه جهت کسب رتبه های قرآنی طی چند سال متوالی، یکی از آفات مسابقات را اکتفا نمودن به عناوین کسب شده دانست و تأکید نمود دانشگاه علوم پزشکی کاشان با برنامه ریزی می تواند همچنان در عرصه قرآنی پیشتاز باشد.

رییس مرکز قرآن و عترت وزارت با عنایت به آغاز بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت اظهار امیدواری نمود، این دانشگاه بتواند نسبت به دوره قبل  موفق تر عمل کند.

دکتر بحر العلوم با تاکید بر اینکه در مرکز قرآن و عترت، بالا بردن سطح کمی و کیفی برنامه های قرآنی بسیار مهم است، از ابلاغ مجموعه طرحهای آموزشی، پ‍ژوهشی و تبلیغی به دانشگاههای علوم پزشکی خبر داد و اجرای آن را مستلزم همکاری و همدلی فعالان قرآنی دانشگاهها دانست.

وی در ادامه تصریح کرد : وزارت بهداشت در سال 1396 علاوه بر جشنواره قرآنی در پیش رو میزبان جشنواره ملی دانشجویان نیز خواهد بود و پیگیر هستیم جشنواره ملی کارکنان و اساتید سراسر دانشگاهها را برگزار نماییم.

بحرالعلوم اظهار امیدواری نمود با توجه به تجربه خوب دانشگاه علوم پزشکی کاشان در اجرای برنامه قرآنی شاهد میزبانی این دانشگاه در دوره های آتی باشیم.

دکتر حمیدرضا گیلاسی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز ضمن قدردانی از حضور ارزشمند میهمانان این برنامه تعداد شرکت کنندگان دانشگاه را در سه بخش اساتید، کارکنان و دانشجویان جمعا بیش از 1300 نفر عنوان نمود که این تعداد رشد 5.1 برابری نسبت به جشنواره بیستم بود.

ایشان رهآورد جشنواره بیست و یکم را کسب 17 مقام برتر دانست که مجموعا دانشگاه علوم پزشکی کاشان در میان 61 دانشگاه علوم پزشکی موفق به کسب دوم گردید.

استاد حاج حمید شاکرنژاد قاری برجسته بین المللی نیز در این برنامه ضمن تلاوت زیبایی از آیات سوره انبیا در پایان تلاوت خود تمرین روزانه و استماع را جهت موفقیت بیشتر قاریان و حفاظ قرآنی توصیه نمود.

در پایان از برگزیدگان کشوری بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه و نیز فعالان قرآنی دانشگاه با اهداء هدیه و لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

ساعت : 9:42 -  روز  : یکشنبه  - 12 /  10 / 1395 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :441

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر