پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

8:00:34 AM 1399 / 04 / 22
 
اخبار معاونت

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت کلید خورد

به گزارش مفدا، تقویت فضای پرنشاط وانگیزه فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی، توسعه و تقویت مشارکت دانشجویان خصوصاً در کانون‌های فرهنگی هنری به منظور تربیت چند بعدی دانشجویان و ترویج فرهنگ سلامت با بهره‌مندی از ابزار هنر از جمله اهداف برگزاری جشنواره هشتم است.

از جمله تغییرات مهم و منحصر به فرد جشنواره هشتم، امکان شرکت دانشجویان دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی در جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت است.

همچنین اضافه شدن بخش کارکنان، اساتید و اعضای هیات علمی وزارت بهداشت به جشنواره هشتم، یکی از تغییرات دیگر این دوره جشنواره نسبت به جشنواره سال گذشته است.

 اقتصاد مقاومتی و تولید ملی، اخلاق اسلامی و انسانی، انسجام و وفاق ملی، اقتدار ایرانی و اهتمام به مشکلات جوانان از جمله محورهای مورد تأکید در هشتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت است.

در جشنواره هشتم شرکت‌کنندگان در بخش‌ها و رشته‌های ادبی، تئاتر، فیلم، هنرهای تجسمی و موسیقی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

سطوح جشنواره:

·  موضوع آزاد: ویژه دانشجویان دانشگاه­های علوم پزشکی وزارت بهداشت

·  موضوع آزاد کارمندان، اساتید و اعضا هیئت علمی دانشگاه­های علوم پزشکی وزارت بهداشت و دانش­آموختگان علوم پزشکی کشور (جامعه پزشکی کشور)

·  موضوع سلامت ویژه دانشجویان آموزش عالی کشور ( وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی)

کلیه متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند با مراجعه به سایت festival.behdasht.gov.ir از اول آبان ماه تا اول دی ماه برای ثبت نام و ارسال اثر اقدام کنند.

 آیین­ نامه جشنواره

کانال تلگرام:

 •   @farhangikaums
 •   @radanews  

  دبیرخانه دانشگاهی جشنواره:

  معاونت فرهنگی دانشجویی- مدیریت فرهنگی –امور فرهنگی دانشگاه –خانم اله­ وردیان

  تلفن تماس : 55543024-031-55540021-031-داخلی 548

******************************

نکات قابل توجه:

 •  دانشجویان متقاضی در رشته ­های تئاتر صحنه ­ای، تئاتر خیابانی، نمایشنامه­ خوانی باید قبل از شروع به تولید اثر از طریق سایت جشنواره و یا راه­های ارتباطی با دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی متن­های خود را به منظور بررسی ، تأییدیه به دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی ارسال نماید.
 •  صاحبان آثار پس از تماس بادبیرخانه و ارسال متن اثر خود و ثبت آن در دبیرخانه منتظر تماس کارشناسان این بخش باشند تا راهنمایی و مشاوره­ای را جهت افزایش کیفیت آثار خود دریافت نمایند.
 • دانشجویان دانشگاه­های علوم پزشکی وزارت بهداشت می­توانند با همکاری دانشجویان دانشگاه­های وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی در رشته تئاتر صحنه­ای و خیابانی در بخش ویژه سلامت، با توجه به اولویت­های موضوعی حوزه سلامت تولیدات مشترک داشته باشند.

 گفتنی است در این بخش همه آثار تولیدی باید با محتوای سلامت باشد و آثار به صورت فنی و محتوایی داوری خواهد شد.

حداکثر مهلت ارسال متن­های نمایشی جهت تأئید توسط دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی 20 آذر ماه می­باشد.

دبیرخانه دائم جشنواره فرهنگی: 81455553-021 برای ارسال فایل متن­ها به شماره زیر با ذکر مشخصات و دانشگاه تلگرام نمایید. 09212657430

سامانه ثبت آثار

 

 

ساعت : 7:56 -  روز  : سه شنبه  - 27 /  7 / 1395 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :1607

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر