پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

4:39:03 AM 1399 / 05 / 23
 
اخبار معاونت

آغاز رقابت هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

آغاز رقابت هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

 

امسال هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سه بخش برگزار می شود:
1- دانشجویان وزارت بهداشت
2- کارکنان و اساتید جامعه پزشکی که اختتامیه به صورت منطقه ای است
3- بخش ویژه که رقابت بین دانشجویان وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد و وزارت علوم انجام می شود.

در بخش دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کلیه ی متقاضیان شرکت در این بخش جشنواره باید دانشجو و یا فارغ التحصیل بهمن 1394 و یا شهریور 1395 از یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور باشند.
 

آیا می دانستید در بخش کارکنان، اساتید دانشگاه های علوم پزشکی و جامعه پزشکی، افرادی که در حال گذراندن طرح هستند و یا چند سالی از دوران دانشجویی خود گذشته نیز می توانند در بیش از 15 رشته در بخش هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، ادبی شرکت کنند.


جشنواره فرهنگی ویژه دانشجویان وزارت بهداشت به صورت آزاد است:
بخش اصلی جشنواره که به صورت آزاد داوری می شود، با محوریت فرهنگ ایرانی اسلامی و فرهنگ سلامت ویژه دانشجویان دانشگاه های وزارت بهداشت است. در این بخش تمامی آثار از لحاظ فنی داوری خواهند شد.

همچنین به منظور ترغیب دانشجویان به پرداختن به محورهای ارائه شده در جشنواره، آثاری که رتبه های اول تا سوم رو کسب کنند در صورتیکه به محورهای جشنواره نیز پرداخته باشند جوایز نقدی تا سقف 100% بسته به پرداخت به محور افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین اثر شایسته تقدیر، از بین رتبه های 4 تا 10 که از لحاظ فنی داوری شدند به اثری تقدیم خواهد شد که بیشترین پرداخت را به محورهای جشنواره داشته باشد.
در بخش ویژه به صورت مشترک و در بخش دانشجویان وزارت بهداشت مجزا داوری میشه
هفته سوم اسفند ماه سال 95 به مدت 8 روز شهر تهران میزبان بزرگترین رویداد فرهنگی موسسات آموزش عالی کشور است.


دبیرخانه دانشگاهی هشتمین جشنواره فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حوزه مدیریت فرهنگی واحد امور فرهنگی خواهران مستقر می باشد.
از اساتید، کارکنان و دانشجویان دعوت می شود جهت شرکت در این رقابت کشوری و ارائه اثر با شماره تلفن های 55543024-031 و یا داخلی 548 امور فرهنگی خواهران واقع در دانشکده پزشکی تماس حاصل فرمایند. به اطلاع می رساند علاقمندان می توانند آثار خود را با موضوعات سبک زندگی اسلامی ایرانی و فرهنگ سلامت به این دبیرخانه تحویل نمایند. ضمناً فرمت تحویل آثار طی آیین نامه های دریافتی از وزارت بهداشت اعلام خواهد گردید.

 

ساعت : 8:37 -  روز  : شنبه  - 6 /  6 / 1395 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :1117

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر