پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

5:02:36 AM 1398 / 11 / 04
 
اخبار معاونت

دومین جلسه از سلسله  نشست های همسران مطهر ،خانواده قرآنی برگزار شد

دومین جلسه از سلسله نشست های همسران مطهر ،خانواده قرآنی برگزار شد

دومین جلسه از سلسله نشست های همسران مطهر، خانواده قرآنی با حضور حجه الاسلام و المسلمین بی آزار تهرانی در روز سه شنبه 12 مرداد  ماه در آمفی تئاتر دانشکده پزشکی برگزار شد.

در این نشست، حجه الاسلام و المسلمین بی آزار تهرانی با بیان اینکه خانواده مناسب ترین جایگاه برای تامین نیازهای انسان و بهترین بستر برای تامین امنیت و آرامش است گفت، مهمترین عامل تحکیم یا ثبات یا تزلزل و فروپاشی خانواده، چگونگی رابطه ها و داد و ستد عاطفی میان اعضای خانواده به ویژه زن و شوهر است.

وی با اشاره به اینکه اسـلام ، اهـل بـیـت پـیـغـمـبـر اکـرم(ص) را بـه عـنـوان نـمـونـه اى کـامـل از خـانواده برتر معرفى و صلاحیت الگویى آن را براى جهانیان امضا کرده است تصریح کرد، ایـن خـانـواده از پـیـونـد مـلکـوتـى وجـود نـازنـیـن حـضـرت عـلى (ع ) و فـاطـمه اطهر(ع ) تـشـکـیـل شـده اسـت و آن دو مـصـداق انـسـان کـامـل و ایـده آل هستند.

وی افزود: زنـدگـى عـلى (ع ) و فـاطمه (ع ) سراسر الگوست. همسر دارى على (ع)، مدیریت او در خـانـه و خـانـواده، شـوهردارى فاطمه (ع )، خانه دارى و تربیت فرزند او در عالم نظیر ندارد و تا قیامت براى جهانیان نورافشانى مى کند.

وی در ادامه به سبک زندگی امام صادق(ع) اشاره نمود و اینکه ایشان می فرمایند اصل زندگی من بر 4 پایه استوار است، 1- یقین کردم که خدا بر من مطلع است پس حیا کردم و در پیشگاه او گناه نکردم 2- یقین کردم لقمه مرا کس دیگری نمی تواند بخورد پس به او اطمینان کردم.3- یقین کردم که آخر کار این دنیا مرگ است پس استعداد رفتن پیدا کردم 4- یقین کردم که اعمالم را کسی بر عهده نمیگیرد پس باید با دست خود اعمالم را انجام دهم.

وی در پایان تصریح کرد، ابراز محبت بین زن و شوهر و احترام متقابل از اصل های مهم زندگی زناشویی می باشد و جهت تحکیم روابط، در کنار هم بودن فقط باید برای خدا باشد.

گفتنی است: دوره آموزشی "همسران مطهر، خانواده قرآنی" با اختصاص 12 ساعت آموزشی ضمن خدمت با حضور کارشناسان تربیتی و خانواده برنامه گلبرگ، سمت خدا، تانیایش ... سیمای جمهوری اسلامی ایران سه شنبه هر هفته ( 7جلسه ) از تاریخ  5 مرداد لغایت 16 شهریور ساعت 11 لغایت 13 در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه برگزار می گردد.

ساعت : 9:13 -  روز  : چهار شنبه  - 13 /  5 / 1395 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :464

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر