پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

10:40:07 AM 1401 / 07 / 05
 
اخبار معاونت

طرح بزرگ قرآنی 1448 با محوریت سبک زندگی اسلامی برگزار می گردد

طرح بزرگ قرآنی 1448 با محوریت سبک زندگی اسلامی برگزار می گردد

در راستای ایجاد فضای قرآنی جهت حضور گسترده مردم در امر حفظ قرآن کریم بویژه حفظ موضوعی قرآن کریم طرح بزرگ قرآنی 1448 با همکاری ویژه سازمان قرآن و عترت بسیج سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در شبکه قرآن و معارف سیما آغاز شد.

 مسابقه تلویزیونی حفظ موضوعی آیات قرآن در راستای تحقق بخشیدن به اهداف طرح قرآنی 1448 اجرا می‌شود که در این مسابقه علاوه بر آیات در نظر گرفته شده برای طرح قرآنی 1448 با محوریت سبک زندگی اسلامی، آیات موضوعی دیگری نیز برای حفظ انتخاب می‌شود.

در هزار و چهارصد و چهل و هشتمین سال نزول قرآن، طرح قرآنی 1448 با محوریت حفظ موضوعی آیات مرتبط با سبک زندگی اسلامی شب گذشته، 22 خردادماه مصادف با شب نیمه شعبان به همت شبکه قرآن و معارف سیما و با همکاری سایر شبکه‌های صدا و سیما، سازمان و نهادهای قرآنی و دستگاه‌های فرهنگی کشور آغاز شد.این طرح به مدت 88 روز ادامه دارد و 16 شهریور‌ماه، همزمان با روز میلاد امام رضا(ع) با برگزاری مراسم اختتامیه‌ به کار خود پایان می‌دهد.

 این طرح قرآنی که امسال برای نخستین بار به حفظ موضوعی آیات قرآن می‌پردازد، در شش هفته اول طرح به موضوع «باورها» و شش هفته دوم به موضوع «رفتارها» می‌پردازد. در بحث باورها؛ خداباوری، الگوشناسی، شناخت فلسفه، معادباوری، دشمن‌شناسی و ... مورد توجه قرار می‌گیرد و در بحث رفتارها نیز رفتارهای فردی مطلوب و نامطلوب، رفتارهای اجتماعی مطلوب و نامطلوب، الگوهای رفتاری خانواده‌ها و ... مورد توجه است.

همزمان با اجرای طرح قرآنی 1448، برنامه‌ای با همین عنوان هر روز از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود که زمان پخش این برنامه تلویزیونی از ساعت 17 تا 18:30 به طور زنده خواهد بود. علاوه بر پخش برنامه زنده روزانه، گروه کودک و نوجوان و گروه مسابقات شبکه قرآن سیما نیز برنامه ویژه‌ای برای کمک به این طرح خواهند داشت؛ ارتباط با استان‌ها به صورت روزانه، آموزش مفاهیم و مفردات قرآن، روان‌خوانی و تجوید، تدبر در قرآن و... از دیگر آیتم‌های در نظر گرفته شده برای برنامه تلویزیونی 1448 است. علاقمندان می­توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس  http://www.1448.ir مراجعه نمایند.

سوالات مسابقه کتبی طرح 1448

منبع مسابقه کتبی طرح 1448

ساعت : 12:17 -  روز  : سه شنبه  - 21 /  5 / 1393 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :2164

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر