پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

11:44:01 AM 1401 / 07 / 05
 
اخبار معاونت

 ثبت نام مسابقات قرآنی کارکنان و دانشجویان علوم پزشکی کشور آغاز شد

در دانشگاه های علوم پزشکی کشور آغاز شد

ثبت نام مسابقات قرآن و عترت اساتید،کارکنان و دانشجویان

ثبت نام نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور با تهیه و ارسال آیین نامه و فرم های ثبت نام این جشنواره به دانشگاه های علوم پزشکی آغاز گردید.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با اعلام این خبر گفت: نوزدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه­ های علوم پزشکی کشور در رشته­ های شفاهی، کتبی، پژوهشی و در سه بخش اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار می­ گردد و مهلت ثبت نام این جشنواره تا 25 اسفند 92 می باشد.

وی افزود: رشته­ های بخش کتبی شامل: ترجمه و مفردات، آشنایی با مفاهیم قرآنی، قرآن­ شناسی، سیره معصومین، آشنایی با احادیث، ادعیه و احکام می باشد.

دکتر طاهره مازوچی رشته های بخش شفاهی را شامل تحقیق، ترتیل، حفظ سور مفاتیح­ الجنان، حفظ 1 جزء، حفظ 3 جزء پیوسته، حفظ 5 جزء پیوسته، حفظ 10 جزء پیوسته، حفظ 20 جزء پیوسته، حفظ کل قرآن کریم، اذان، مداحی و دعاخوانی ، تواشیح و آئین سخنوری عنوان نمود.

وی در خصوص برخی از رشته­ های بخش شفاهی اذعان داشت: رشته های حفظ سور مفاتیح الجنان، حفظ 1 جزء و حفظ 3 جزء پیوسته فقط در مرحله دانشگاهی برگزار می گردد.

همچنین وی گفت: رشته­ های پژوهشی فقط ویژه اساتید و کارکنان، در 3 زمینه تألیف کتاب، تحقیق و مقاله با موضوع قرآن و طب می­ باشد.

وی در پایان یادآور شد دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سه دوره متوالی قبلی این جشنواره در بین دانشگاه­ های علوم پزشکی کشور حائز رتبه اول گردیده است.

کلیه علاقه مندان می­ توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت­ نام الکترونیکی با داخلی 592 تماس یا به امور فرهنگی برادران مراجعه نمایند.

  آئین­ نامه جشنواره

راهنمای ثبت نام

 ثبت نام جشنواره

بنر جشنواره (مرحله دانشگاهی)

دانلود فایلpdf منابع رشته­­ های کتبی جشنواره

- ترجمه و مفردات قرآنی

- آشنایی با مفاهیم قرآنی

- قرآن شناسی

- سیری در سیره معصومین (علیهم السلام)

- آشنایی با احادیث و ادعیه

- احکام

 

 

* علاقمندان می توانند جهت دریافت کتب و جزوات جشنواره به مدیریت فرهنگی دانشگاه مراجعه نمایند.

 

لینک مرتبط: زمان ثبت نام جشنواره قرآن و عترت تمدید شد

 

ساعت : 11:5 -  روز  : شنبه  - 3 /  12 / 1392 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :4244

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر