پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

9:40:06 AM 1397 / 01 / 31
 
اخبار معاونت

نشست تاثیر شبکه های اجتماعی بر بنیان خانواده برگزار شد

نشست تاثیر شبکه های اجتماعی بر بنیان خانواده برگزار شد

به همت معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه نشست نقد و بررسی فیسبوک و شبکه های اجتماعی با حضور مهندس روح الله مومن نسب مدیر اسبق مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دانشگاه برگزار شد.

در این نشست مدیر اسبق رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلایل فیلتر کردن بعضی از سایت های اجتماعی بخصوص فیسبوک اشاره نمود .

وی گفت: همان طور که می‌دانید و بارها نیز گفته شده است، سایت فیسبوک یک شبکه پیچیده صهیونیستی است که وظیفه کنترل افکار و تغییر رفتار کاربران را بر عهده دارد، چنانچه مارک زوکربرگ، رئیس و مؤسس فیسبوک بارها توسط رژیم صهیونیستی به عنوان تأثیرگذارترین صهیونیست جهان انتخاب‌شده است.

مومن نسب در مورد تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر بنیان خانواده گفت: قطعافیلترکردن این سایت‌ها مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه از عمق فاجعه می‌کاهد و می‌توان به عنوان یک راه‌کار مکمل به آن نگاه کرد، اما راه درست آن است که بر توان داخلیِ جوانان نخبه ایرانی تکیه کنیم و با تقویت آن‌ها، دستان شیطان بزرگ را از سرزمین مجازی خود قطع کنیم.

وی در خصوص حضور کاربران ایرانی در فیسبوک به شهادت گزارش مشهور «World map of social networks» که تنها گزارش قابل‌اتکای بین‌المللی برای بررسی میزان تأثیرگذاری شبکه‌های اجتماعی در کشورهای مختلف به حساب می‌آید اشاره نمود و گفت: فیسبوک در چند دوره شش ماهه متوالی از جمله شش ماه نخست سال جاری میلادی، نتوانسته است در میان ایرانی‌ها محبوب شود یعنی در ایران کاربران کلوب بیشتر از فیسبوک هستند.

مؤمن‌نسب، با اشاره به تهدیدات و خطرات سرویس‌های اینترنتی برای بنیان خانواده، بر جدیت خانواده‌ها در برخورد با این سرویس‌ها و استفاده از شبکه‌های داخلی تأکید کرد.

وی، قابل پیگیری بودن شبکه‌های اجتماعی داخلی در صورت بروز مشکل، طراحی بر اساس فرهنگ ملی و مذهبی ایران را از جمله امتیازات استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی نسبت به شبکه‌های خارجی عنوان کرد.

گفتنی است این نشست با استقبال خوب اعضای محترم هیئت علمی و کارمندان دانشگاه در روز 24 دی ماه در سالن دکتر قریب برگزار گردید.

ساعت : 8:3 -  روز  : چهار شنبه  - 25 /  10 / 1392 /  شماره خبر : 42 / تعداد نمايش :1294

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر