پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

4:27:09 AM 1399 / 05 / 23
 
امور خوابگاه ها

کلاس هاس آموزشی پرسنل خوابگاه های دخترانه برگزار شد

کلاس هاس آموزشی پرسنل خوابگاه های دخترانه برگزار شد

 

به منظور توانمند سازی و ارتقای مهارت های شخصی و کاری مسؤلین و ناظمه های خوابگاه های دانشجویی دانشگاه  یک دوره کلاس آموزشی برگزار شد.
مسئول ادراه امور خوابگاه های دانشگاه با اشاره به این مطلب گفت: با برنامه ریزی های بعمل آمده و با همکاری واحد بهداشت محیط معاونت بهداشتی، ادارۀ مشاوره و راهنمایی دانشجویان و سازمان آتش نشانی شهرستان در روز شنبه مورخ 20/6/90 یک دوره کلاس آموزشی با موضوعات مختلف ویژه مسؤلین و ناظمه های خوابگاه های برگزار شد.
آقای مرشدی در خصوص مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی گفت: این کلاس ها با چهار مبحث مورد نیاز برای کادر خوابگاهی برگزار شد که عبارتند از:
مدیریت کنترل خشم و استرس از مجموعه آموزشی های مهارت های زندگی و بهداشت روان که توسط آقای بیغم مسئول اداره مشاوره دانشگاه انجام شد.
 دخانیات (عوارض، علل استفاده و روشهای ترک) و آشنایی با حشرات و جوندگان در اماکن عمومی و راه های مبارزه با آنها که توسط آقای مهندس حمامی زاده مطالبی ارائه شد.
مبحث ضد عفونی اماکن، کاربرد گندزداها و بهداشت فردی توسط آقای مهندس شیرین مطرح شد و آموزش اطفاء حریق ( تئوری و عملی) نیز توسط آقای قنبری انجام شد.
لازم به ذکر است در حال حاضر تعداد 30 نفر کارمند در خوابگاه های دخترانه امام علی (ع) و الزهرا در قالب سرپرست ، ناظمه و نیروهای خدماتی مشغول  به کارمی باشند.

کلاس هاس آموزشی کارکنان خوابگاه های دخترانه

ساعت : 9:43 -  روز  : پنج شنبه  - 24 /  6 / 1390 /  شماره خبر : 41 / تعداد نمايش :2587

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر