پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:  سه چیز در هر که نباشد هیچ عملی از او کامل نگردد: تقوایی که او را از نافرمانی خدا بازدارد؛ اخلاقی که بوسیله آن با مردم جاهل مدارا کند و بردباری که بوسیله آن رفتار جاهلانه را دفع کند.              ***             رسول مکرم اسلام: هر طور باشید، همانگونه به شما حکومت می شود           ***            اوج عقل بعد از دینداری، دوستی با مردم و خوبی کردن به هر آدم نیک و بد است.            ***            رسول گرامی اسلام(ص) فرمودند: خدا را آن گونه عبادت کن که گویى او را مى بینى، چون اگر تو او را نمى بینى، او تو را مى بیند         ***         آدمی آنگونه که زندگی کرده می میرد و بر همان حال که مرده است محشور می گردد.       ***                هرکس بتواند کار حرامی انجام دهد و آن را فقط از ترس خدا فرو گذارد، خداوند در همین دنیا، پیش از آخرت بهتر از آن را به او عوض می دهد.             ***               رسول اکرم(ص) فرمودند:   نسبت به عمر خود بیش از دارائی ات بخیل باش             ***            خدا را محبوب مردم سازید تا خداوند هم شما را دوست داشته باشد ***            هر لحظه ای که بر فرزند آدم بگذرد و او به یاد خدا نباشد روز قیامت حسرتش را خواهد خورد         ***        من ضامن خانه‌ای در ... بالاترین قسمت بهشتم، برای کسی که مجادله را رها کند، هر چند حق با او باشد،  و کسی که دروغ را واگذار کند، هر چند شوخی باشد، و کسی که اخلاقش را نیکو گرداند.               ***              آیا شما را از بهترین خصلت های دنیا و آخرت خبر بدهم ؟ ,گذشت کردن از کسی که به شما ستم کرده است، پیوستن به کسی که از شما بریده است، خوبی کردن به کسی که به شما بدی کرده است و عطا کردن به کسی که از شما دریغ داشته و محرومتان نموده است.       ***   امیر المومنین(ع) فرمودند: از خدا بترس اگر چه اندکی و میان خود و خدایت پرده ای (از شرم) قرار ده اگر چه نازک باشد.             ***         پیامبر اکرم فرمود:  زیادتر بودن خشوع بدن از خشوع دل نزد ما نفاق است.       ***       پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند: هر که دخترش را خوب تربیت کند و علم شایسته به او بیاموزد واز نعمتهایی که خدا به او عطا فرموده به خوبی بهره مندش کند آن دختر مانع و سپر پدر در برابر آتش دوزخ خواهد شد

12:53:46 PM 1398 / 04 / 06
 
اخبار فرهنگی

معاونت دانشجویی فرهنگی / بخش نشریات دانشجویی: رشته های نشریات برتر و آثار برتر

بخش نشریات دانشجویی

بخش نشریات دانشجویی: رشته های نشریات برتر و آثار برتر
- آثاری در بخش نشریات دانشجویی جشنواره شرکت داده می شود که در فاصله زمانی اول فروردین ماه1391 تا پایان اسفند ماه 1391 در یکی از نشریه های دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که دارای مجوز انتشار و فعالیت هستند، به چاپ رسیده باشد.
زمینه های نشریات برتر:علمی، فرهنگی - اجتماعی، ادبی، هنری، دینی، صنفی، سیاسی، الکترونیک، ورزشی و طنز- کاریکاتور
 نکته:نشریات دینی شامل نشریات با موضوع انتشار قرآن، عترت و دینی - معرفتی می باشند.عنوان نشریات فرهنگی- اجتماعی، زمینه های صنفی، رفاهی و خبری را نیز در برمی گیرند.
-به نشریاتی که دارای نسخه الکترونیکی( وبلاگ و یا وب سایت )با معیارهای بخش فن آوری اطلاعات جشنواره باشند، امتیاز ویژه تعلق خواهد گرفت.-در رشته نشریات برترتنها مدیر مسئول مجاز به ثبت نام در سامانه جشنواره بوده و ضروری است ضمن ثبت فایل" طرح روی جلد"  با وضوح300   dpi  در سامانه جشنواره، یک نسخه از اصل نشریه ارسال گردد.
زمینه های آثار برتر:گزارش، مصاحبه، خبر، سرمقاله ، یادداشت، طرح جلد، گرافیک و صفحه آرایی، طنز، کاریکاتور، مقالات سیاسی، مقالات فرهنگی – اجتماعی و مقالات علمی
نکته:عنوان مقالات فرهنگی- اجتماعی، زمینه های صنفی، رفاهی، دینی، قرآنی و معرفتی را نیز در برمی گیرند.
در تمامی زمینه ها ضمن ارسال اصل اثر، طرح جلد نشریه مربوطه با وضوح 300 dpi  و فرمت  jpgو حداکثر حجم 3 مگابایت در سامانه جشنواره ثبت گردد.
در زمینه کاریکاتور ضمن ارسال اصل اثر، آثار با وضوح 300 dpi  و فرمت  jpgو حداکثر حجم 3 مگابایت در سامانه جشنواره ثبت گردد.
در زمینه گرافیک و صفحه آرایی ضمن ارسال یک نسخه از اصل نشریه، فایل PDF  نشریه با حجم حداکثر 5 مگابایت در سامانه جشنواره ثبت گردد.
در زمینه طرح جلد، ضمن ارسال یک نسخه از اصل نشریه ، فایل  اثر با وضوح 300 dpi و فرمت jpg  و حداکثر حجم 3 مگابایت در سامانه جشنواره ثبت گردد.
- مقالات علمی باید در قالب مقالات مطبوعاتی تهیه شده باشند ومقالات علمی - پژوهشی چاپ شده در نشریات دانشجویی بایستی در بخش پژوهشی جشنواره شرکت کنند.- چنانچه اثر بدون نام و یا دارای نام مستعار باشد، اصل اثرقبل از ارسال باید به تأئید مدیر مسئول نشریه رسیده باشد.- در زمینه طرح جلد و صفحه آرایی اثرهایی پذیرفته خواهد شد که نام صاحب اثر در شناسنامه نشریه درج شده باشد .
تذکر مهم:در رشته آثار برتر شرکت کنندگان باید از ارسال کل نشریه ای که اثر در آن به چاپ رسیده است
جداً خودداری نموده و حتماً صفحه و یاصفحات اثر مورد نظر را از نشریه جدا نموده و به دبیرخانه اجرایی مرحله دانشگاهی تحویل دهند.
 

ساعت : 13:57 -  روز  : چهار شنبه  - 14 /  1 / 1392 /  شماره خبر : 38 / تعداد نمايش :2871

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر